Sport

• 12 listopada 2017
  • wyświetleń: 2199

GKS Tychy zremisował na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec

W meczu zamykającym rundę jesienną sezonu 2017/18 Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (1:1). Na bramkę Szymona Lewickiego fantastycznym strzałem przewrotką odpowiedział Kamil Zapolnik.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 - 12.11.2017 · fot. Tomasz Gonsior

Sporo walki, stałych fragmentów gry i niewiele podbramkowych sytuacji. To obraz początkowej fazy spotkania, które w niedzielne południe rozgrywane było na stadionie przy Edukacji 7. Worek z bramkami otworzył po dwóch kwadransach gry Lewicki. Najskuteczniejszy napastnik pierwszoligowych rozgrywek wypracował sobie pozycję na 16. metrze przed bramką GKS i precyzyjnym uderzeniem pokonał Rafała Dobrolińskiego.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podrażnieni stratą gola ruszyli do ataku i przez kolejne minuty osiągnęli optyczną przewagę. W 40. minucie meczu do wyrównania doprowadził Zapolnik, czyniąc to w najlepszy i najbardziej efektowny sposób. Po miękkiej i dokładnej wrzutce Dawida Błanika, waleczny zawodnik "Trójkolorowych" z kilku metrów posłał futbolówkę do siatki mocnym uderzeniem przewrotką.

Po przerwie choć więcej z gry mieli goście z Sosnowca, to prawdziwą piłkę meczową, by przechylić szalę zwycięstwa na stronę tyszan miał strzelec pierwszej bramki dla GKS. Zapolnik niepilnowany przez żadnego z zawodników Zagłębia miał sporo czasu, by dokładnie przymierzyć i umieścić piłkę w siatce, jednak jego strzał prawą nogą minął spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Spotkanie z Zagłębiem zakończyło pierwszą rundę obecnego sezonu Nice 1 Ligi. Nie jest to jednak koniec ligowych zmagań w tym roku, bowiem tyscy piłkarze rozegrają jeszcze dwa mecze awansem z rundy wiosennej. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 ponownie na Stadionie Miejskim Tychy podejmą Wigry Suwałki, a za dwa tygodnie zamkną rok 2017 wyjazdowym pojedynkiem ze Stalą Mielec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)
0:1 - Lewicki (30.)
1:1 - Zapolnik (40. asysta: Błanik)

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

GKS Tychy: 1. Dobroliński - 5. Mańka, 27. Tanżyna, 20. Gancarczyk, 33. Abramowicz - 18. Błanik (73, 26. Kaczmarczyk), 6. Matusiak Ż Ż - CZ (90.), 24. Łuszkiewicz, 10. Ćwielong (90, 93. Bogusławski), 25. Zapolnik - 9. Fidziukiewicz (81, 21. Radzewicz). Trener Ryszard Tarasiewicz.

Zagłębie Sosnowiec: 1. Kudła - 94. Sulewski, 4. Jędrych Ż, 16. Cichocki, 22. Udovičić - 77. Wrzesiński, 21. Milewski (53, 7. Nawotka), 6. Nowak Ż, 66. Banasiak Ż - 20. Lewicki, 27. Sanogo Ż (87, 89. Łuczak). Trener Dariusz Dudek.

Widzów: 4800.