Sport

• 4 października 2018
  • wyświetleń: 1346

Tyszanie wysoko pokonali młodszych rywali. GKS - Kadra U23 PZHL 9:1

Bez niespodzianek przebiegało spotkanie z Kadrą u23 PZHL. Tyszanie zgodnie z planem wysoko pokonali młodszych rywali. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Andrei Mikhnov oraz Adam Bagiński. Po jednym trafieniu dołożyli Klimenko, Cichy, Szczechura, Rzeszutko oraz Kogut.

Szybko, łatwo i przyjemnie. Tak w skrócie można określić pojedynek tyszan z Kadrą u23 PZHL. Młodym zawodnikom Kadry PZHL nie można odmówić waleczności i chęci jednak w starciu z Mistrzem Polski różnica poziomu była znacząca. Zaledwie 25 sekund potrzebowali trójkolorowi żeby otworzyć wynik spotkania. Andrei Mikhnov z bliska pokonał Sebastiana Lipińskiego. Niewiele ponad minutę później było już 2:0 po znakomitej dwójkowej akcji Klimenko - Szczechura. Przewaga tyszan była niepodważalna, co pokazały kolejne gole (Cichy oraz Szczechura).

W drugiej tercji na pochwałę z pewnością zasługuje Sebastian Lipiński, który mimo ostrzału swojej bramki wielokrotnie ratował zespół z opresji i znacznie zmniejszył wymiar porażki. Tyszanie dopiero w końcówce zdołali strzelić dwie bramki, a na minutę przed końcem tej tercji honorowe trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Kamil Wałęga.

Trzecia tercja nie wniosła nic nowego do meczu. Tyszanie kontrolowali wszystko, co działo się na lodowej tafli. Dwa trafienia dorzucił Adam Bagiński, a w samej końcówce wynik na 9:1 ustanowił Patryk Kogut.

GKS Tychy - Kadra u23 PZHL 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
1:0 Andrei Mikhnov - Tomas Sykora (00:25)
2:0 Gleb Klimenko - Alex Szczechura - Michael Cichy (01:35)
3:0 Michael Cichy - Gleb Klimenko - Patryk Kogut (10:01)
4:0 Alex Szczechura - Michael Cichy (17:38)
5:0 Andrei Mikhnov - Tomas Sykora (31:12)
6:0 Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński - Andrei Mikhnov (38:08) 5/4
6:1 Kamil Wałęga - Jan Sołtys (39:00)
7:1 Adam Bagiński - Jarosław Rzeszutko - Mateusz Gościński (41:26)
8:1 Adam Bagiński - Gleb Klimenko - Peter Novajovsky (46:17) 5/3
9:1 Patryk Kogut - Bartłomiej Pociecha - Radosław Galant (57:33)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) - Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov - Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura - Dorofeev, Bizacki; Kogut, Galant, Witecki.