Sport

• 16 listopada 2018
  • wyświetleń: 1385

Hokeiści GKSu Tychy pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1

W spotkaniu 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi tyszanie pokonali przed własną publicznością TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1. Ze świetnej strony pokazał się Michael Cichy, który zdobył dwa gole oraz Gleb Klimenko, który asystował przy trzech z czterech trafień dla GKS.

Gks tychy, hokej
Hokeiści GKSu Tychy pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ 6:1 · fot. Michał Giel / GKS Tychy

Spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec było dla tyszan znakomitym przetarciem przed meczem ze znacznie lepszym rywalem. Mowa tutaj o Podhalu, które wciąż nie jest pewne gry w turnieju finałowym Pucharu Polski. Trójkolorowi od pierwszych minut stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich i w końcu przyniosło to oczekiwany rezultat. Gleb Klimenko wyłożył gumę do Michaela Cichego, który bez namysłu strzelił na bramkę gości i pewnie pokonał Przemysława Odrobnego.

W drugiej tercji tyszanie mieli mnóstwo sytuacji do zwiększenia przewagi, ale cały czas brakowało odrobiny szczęścia. Gra toczyła się głównie w tercji obronnej gości, którzy z każdą minutą robili się coraz bardziej nerwowi. Krzysztof Zapała faulował we własnej tercji Olafa Bizackiego i został odesłany za ten faul do szatni. Przed gospodarzami pojawiła się znakomita szansa, bowiem aż przez pięć minut mieli grać w przewadze.

Kiedy wydawało się, że tyszanie roztrwonią cały okres gry w przewadze, na zaledwie 11 sekund przed końcem kary do siatki nowotarżan trafił Filip Komorski. Siedem minut później było już 3:0 za sprawą Michaela Cichego, który perfekcyjnie wykończył akcję GKS. Przyjezdni co prawda odpowiedzieli golem Oskara Jaśkiewicza z niebieskiej, ale było to jedynie honorowe trafienie. W końcówce zwycięstwo trójkolorowych przypieczętował Peter Novajovsky.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
1:0 Michael Cichy - Gleb Klimenko - Bartłomiej Pociecha (06:41) 5/4
2:0 Filip Komorski - Gleb Klimenko - Alex Szczechura (41:07) 5/4
3:0 Michael Cichy - Gleb Klimenko (48:16)
3:1 Oskar Jaśkiewicz - Bartłomiej Neupauer - Filip Wielkiewicz (49:03)
4:1 Peter Novajovsky - Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski (58:15)

GKS Tychy:
Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov - Bryk, Kolarz; Salamon, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura - Bizacki; Gościński, Jeziorski, Galant, Witecki.