Motoryzacja Tychy Motoryzacja Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 18 stycznia 2019

GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 3:0

Po wyjątkowo zaciętym i emocjonującym boju tyszanie pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:0 w ramach 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Trójkolorowi dwukrotnie przeważali nad rywalami w statystyce strzałów, ale Ondrej Raszka był jednym z najmocniejszych punktów JKH i bronił większość ze strzałów.

Zdobywcy Pucharu Polski są w obecnym sezonie wyjątkowo niewygodnym rywalem dla tyszan. Trójkolorowi, co prawda wygrali dwa z trzech pojedynków, ale dwukrotnie zwycięzcy nie udało się wyłonić w regulaminowym czasie gry. Tym razem gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie, bo już w drugiej minucie za sprawą Radosława Galanta. Sytuacji do powiększenia przewagi było jeszcze wiele, ale znakomicie w jastrzębskiej bramce spisywał się Ondrej Raszka.

Druga tercja nie przyniosła kolejnych bramek, ale nie można powiedzieć, że była nudna. Sędziowie nałożyli na zawodników obu ekip ponad czterdzieści karnych minut (w tym kara meczu dla Krzysztofa Kantora). Tyszanie przeważali, masowo atakowali bramkę rywali, ale nie przynosiło to oczekiwanego rezultatu.

Przewaga jednego gola nie dawała trójkolorowym żadnego poczucia bezpieczeństwa. Tyszanie próbowali przebić się do bramki Raszki jednak tego wieczora było to wyjątkowo trudne wyzwanie. W końcu golkiper przyjezdnych musiał skapitulować, kiedy Alexei Yafimenka niemal wcisnął krążek do jego bramki z najbliższej odległości. GKS starał się iść za ciosem, ale ilość kar znacznie to utrudniała. W końcówce zrobiło się dość chaotycznie, a sędziowie sami się pogubili. Jastrzębie zdecydowało się na wycofanie bramkarza, co wykorzystał Michael Cichy i posłał krążek do pustej bramki. GKS ostatecznie wygrał 3:0.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Radosław Galant - Bartłomiej Jeziorski - Jakub Witecki (02:16)
2:0 Alexei Yafimenka - Andrei Mikhnov - Filip Komorski (50:17)
3:0 Michael Cichy - Bartłomiej Pociecha (57:50) 5/6 (do pustej bramki)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Cichy, Szczechura; Kotlorz, Górny, Klimenko, Rzeszutko, Bagiński; Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Mikhnov; Gościński, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.

new / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA