Motoryzacja Tychy Motoryzacja Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 26 stycznia 2019

Sokoły poznały terminarz spotkań. Zagrają min. 5 meczów domowych

Liga Futbolu Amerykańskiego na równo dwa miesiące przed startem sezonu opublikowała szczegółowy terminarz spotkań LFA1, czyli futbolowej elity. Tychy Falcons sezon rozpoczną 23 marca meczem domowym z Warsaw Mets.

Tychy Falcons
Tychy Falcons · fot.


Prowadzeni przez Michała Kołka futboliści z Tychów w premierowym sezonie LFA radzili sobie nieźle i śmiało mogą o sobie mówić jako o czwartej sile w Polsce. Ekipa ze Śląska przegrywała bowiem co prawda z trzema czołowymi polskimi klubami, ale w pozostałych spotkaniach odnosili ważne zwycięstwa, pokonując między innymi aspirujących do krajowego TOP-u Kraków Kings w meczu decydującym o udziale w potyczce półfinałowej. Na drodze Falcons do Polish Bowl XIII stanęli ostatecznie Panthers Wrocław, którzy zresztą w finale przegrali minimalnie (13:14) z Lowlanders Białystok), zostając tym samym wicemistrzami Polski. Z obiema tymi drużynami tyszanie ponownie zmierzą się w tym roku w sezonie zasadniczym, w którym ogółem zagra 12 klubów podzielonych na dwie grupy. Każdy zespół czekają mecze ze wszystkimi rywalami ze swojej dywizji, a także trzy mecze międzygrupowe.

Sezon futbolowy rozpocznie się w naszym kraju 23 marca. To właśnie tego dnia w Tychach stawi się nowa drużyna ze stolicy - Warsaw Mets. Zgłaszający akces do krajowej czołówki warszawianie w swoim premierowym meczu staną więc przed niełatwym zadaniem wygrania z ubiegłorocznym półfinalistą i to na obcym terenie. W następny weekend Sokoły czeka niezwykle trudny wyjazd aż nad morze, gdzie ich rywalami będą 3-krotni mistrzowie Polski, Seahawks Gdynia. Później przeciwnikami Falcons będą kolejno aktualni mistrzowie - Lowlanders Białystok, Wataha Zielona Góra, Armia Poznań, Kraków Kings i Panthers Wrocław, a sezon zasadniczy Sokoły zakończą 1 czerwca przed własną publicznością meczem z beniaminkiem na najwyższym poziomie rozgrywkowym - mistrzem LFA2, Towers Opole.

Do półfinałów bezpośrednio awansują zwycięzcy obu grup. Ekipy z miejsc 2. i 3. rozegrają międzygrupowe mecze w „rundzie dzikich kart” zaplanowanej na weekend 8-9 czerwca. Tydzień później odbędą się półfinały, a Polish Bowl XIV zostanie rozegrane w sobotę, 29 czerwca.

Rywale Tychy Falcons w sezonie 2019 LFA1:
  • 23 marca: Warsaw Mets (dom)
  • 31 marca: Seahawks Gdynia (ubiegłoroczny półfinalista - wyjazd)
  • 6 kwietnia: Lowlanders Białystok (mistrz Polski - wyjazd)
  • 14 kwietnia: Wataha Zielona Góra (dom)
  • 5 maja: Armia Poznań (dom)
  • 18 maja: Kraków Kings (wyjazd)
  • 26 maja: Panthers Wrocław (wicemistrz Polski - dom)
  • 1 czerwca: Towers Opole (dom)

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA