Motoryzacja Tychy Motoryzacja Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 2 lutego 2019

Mistrzostwa Świata U20 coraz bliżej. Na stadionie prowadzono rekrutację wolontariuszy

21 stycznia rozpoczęły się rozmowy rekrutacyjne wolontariuszy na Mistrzostwa Świata U20, które w połowie roku zostaną rozegrane na sześciu polskich stadionach. Rozmowy odbywają się na Stadionie Miejskim w Tychach i przeprowadzają je wybrani i przeszkoleni wcześniej liderzy.

Wolontariusze na stadionie
Wolontariusze na stadionie · fot.


W sumie do wszystkich 6 Miast Gospodarzy wysłano 1 845 aplikacji online. Wolontariuszy, którzy chcą wesprzeć organizację tej dużej sportowej imprezy w Tychach zgłosiło się 362 osób.

- Z tego grupy zostanie wybrana połowa, która będzie pracowała przy organizacji Mistrzostw Świata U20 w Tychach. Choć słowo „praca” może nie jest w tym przypadku najtrafniejsze, bo dla większości wolontariuszy (co często podkreślają), to po prostu wspaniała przygoda. Spora grupa, która się do nas zgłosiła to wolontariusze, którzy byli z nami podczas Mistrzostw Europy, U21, jakie na tyskim stadionie były rozgrywane w połowie 2017 roku. Dziś deklarują, że chcieliby to przeżyć raz jeszcze, dlatego przyjeżdżają do Tychów nie tylko z całego śląska, ale i małopolski czy dolnego śląska - mówi Piotr Solik, Miejski Koordynator Wolontariatu.

Wolontariusze na stadionie
Wolontariusze na stadionie · fot.


Najmłodsi wolontariusze mają po 18 lat, ale jest też spora grupa seniorów - 68, 69 czy 70 lat. Oficjalne wyniki rekrutacji zostaną podane zostaną pod koniec lutego br. Potem wybrani wolontariusze rozpoczną szkolenia.

Mistrzostw Świata FIFA U-20 będą rozgrywane w Polsce od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku. Turniej zostanie rozegrany na sześciu polskich stadionach: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W Tychach spotkania odbędą się 24, 25, 27, 28, 30, 31 maja oraz 3 i 7 czerwca. W Mistrzostwa Świata U20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA