Motoryzacja Tychy Motoryzacja Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 1 lutego 2019

Doświadczony pomocnik żegna się z GKS Tychy

Piotr Ćwielong nie będzie dłużej reprezentował barw GKS Tychy. Obowiązujący do końca czerwca kontrakt z 32-letnim pomocnikiem, który w ostatnich miesiącach zmagał się dużymi problemami zdrowotnymi, został rozwiązany za porozumieniem stron.

Piotr Ćwielong nie będzie dłużej reprezentował bar
Piotr Ćwielong nie będzie dłużej reprezentował barw GKS Tychy · fot.


Doświadczony piłkarz trafił do tyskiej drużyny przed startem sezonu 2017/18 z niemieckiego 1.FC Magdeburg. W rundzie jesiennej tych rozgrywek był podstawowym i wyróżniającym się zawodnikiem Trójkolorowych, bo w 20 meczach Fortuna 1 Ligi strzelił cztery gole i zaliczył cztery asysty.

Później jednak popularnego "Pepsona" zaczęły trapić problemy zdrowotne (tylko 14 minut wiosną), a w lipcu ubiegłego roku przeszedł nawet operację naderwanego ścięgna Achillesa.

Gdy wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze do powrotu do pełnej sprawności - potwierdzały to występy w rezerwach, obecność w kadrze meczowej pierwszego zespołu w końcówce jesieni, przepracowane indywidualne treningi w przerwie zimowej - niestety podczas tegorocznych testów wydolnościowych uraz się odnowił. W związku z tym obie strony zgodnie uznały o zakończeniu współpracy.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA