Sport

• 23 września 2019
  • wyświetleń: 1143

Tyszanie pokonali przed własną publicznością Podhale Nowy Targ 5:3

Tyszanie w spotkaniu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali przed własną publicznością KH Podhale Nowy Targ 5:3. Mecz od początku nie układał się po myśli trójkolorowych, którzy mimo wielu błędów w grze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tyszanie od początku spotkania mieli problemy, żeby złapać właściwy rytm gry i popełniali sporo błędów. Na ich nieszczęście Szarotki bardzo szybko to wykorzystały i objęły prowadzenie za sprawą Nattinena. Gospodarze starali się wyrównać, ale niedokładne podania i straty krążka to uniemożliwiły.

Na drugą tercję Mistrzowie Polski wyszli odmienieni. Zaledwie dwie miuty po wzowieniu gry na tablicy wyników widniał remis. Gleb Klimenko świetnie przyjął krążek i pewnie pokonał Przemysława Odrobnego. Trójkolorowi mogli pójść za ciosem, bowiem parę minut później sędzia podyktował rzut karny po faulu na Klimenko. Niestety rosyjski napastnik tym razem przegrał rywalizację z nowotarskim bramkarzem. W końcówce gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu zdołali wyjść na prowadzenie. Michael Cichy wykorzystał podbramkowe zamieszanie i posłał gumę do siatki obok bezradnego Odrobnego.

W ostatniej tercji tyszanie szybko zwiększyli swoją przewagę za sprawą Alexa Szczechury. Wydawało się, że gospodarze mają już ten mecz pod kontrolą, ale przyjezdni się nie poddawali. Kiedy goście zdobyli kontaktowego gola za sprawą Jasona Seeda trójkolorowi przekonali się, że to spotkanie nie jest jeszcze wygrane. Szybka odpowiedź w postaci gola Klimenki uspokoiła jednak sytuację i tyszanie ostatecznie wygrali 5:3.

GKS Tychy - KH Podhale Nowy Targ 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
0:1 Jussi Nattinen (03:33) (rzut karny)
1:1 Gleb Klimenko - Michael Cichy - Alexander Szczechura (21:59) 5/4
1:2 Bartłomiej Neupauer (31:05)
2:2 Bartłomiej Pociecha - Gleb Klimenko - Michael Cichy (34:55)
3:2 Michael Cichy - Alexander Szczechura - Filip Komorski (37:05) 5/4
4:2 Alexander Szczechura - Michael Cichy - Bartosz Ciura (42:00)
4:3 Jason Seed - Bartłomiej Neupauer - Tomas Franek (52:26) 5/4
5:3 Gleb Klimenko - Bartłomiej Pociecha - Filip Komorski (55:55) 5/4

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Bizacki, Novajovsky, Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski; Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Akimoto, Bagiński, Komorski, Gościński.

Podhale Nowy Targ: Odrobny, (Kapica); Suominen, Seed, Jencik, Dziubiński, Wielkiewicz; Mrugała, Kameneu, Franek, Neupauer, Guzik; Wsół, Sulka, Svec, Nattinen, Pettersson; Słowakiewicz, Siuty, Worwa.

Sędziowie: Bartosz Kaczmarek - Sebastian Kryś - Sajmon Grelich - Wiktor Zień
Kary: 6min. - 20min.
Strzały: 35:19